Když si to sedne, je to vždy zážitek...

Aktualizováno: 6. 9. 2021


Máte pocit, že většina mých článků je dost negativní, že jsem určitě nějaká můra, která si jen stěžuje. Ve skutečnosti jsem opravdu hodně pozitivní člověk, no a když mi na focení přijdou lidi dobře naladění a mají se rádi, neřeší nedostatky a podobné hlouposti, tak focení uteče tak rychle a člověk se jen směje, i fotky jsou nádherné, uvolněné a plné radosti a štěstí.


Jsem neskutečně vděčná za takové skvělé chvíle, díky kterým opět vím, že ta práce za to stojí a že to vlastně není nic vydřeného, ale je to jen o tom, že se spojí dva kousíčky puzzle, které do sebe prostě zapadají, nikde nic nedrhne.


Čím dál častěji jezdím i za klienty domů, tedy hlavně na newborn focení, je to pro mě opravdu pocta, že si mě pustíte do svého soukromí. I na fotkách je to znát, jsou více osobní, jsou z vašeho domova a opravdu odráží vás jako rodinu.


Na každé focení se těším, ne vždy se ale setkají dvě velmi dobře naladěné strany. Ale věřte, že já jsem naladěná skvěle vždy, nedělám rozdíly, nesoudím nikoho, pokud ale dostatek dobré nálady chybí u vás, tak to nikdy nebude ono. A můžete se na mě pak klidně zlobit, že fotky nejsou takové jako měla támhle Anička ze stejné ulice. Ale přehrajte si zpětně v hlavě, jestli není přeci jen chybička někde jinde, než u fotografa...


A vůbec, ale vůbec neřešte, pokud se dítko nechová tak, jak jste si vysnili, focení pro něj není prostě to nejdůležitější. Je to velká změna. Máme klidně i hodinu času a v posledních 15 minutách se třeba dítko trošku uvolní a fotky budou krásný i tak. Prostě někdo potřebuje víc času se s tím focením srovnat. Nebo se prostě vybouřit a uvolnit. Jednou jsem u jednoho nejmenovaného pana fotografa četla, koho fotí a koho nefotí. dá se říct, že fotil jen děti do 4 měsíců věku a pak od 7 let, když už rozumí přesným instrukcím "tu si sedni, tam si stoupni, teď se usměj..." Ale co teda ti chudáci rodiče dětí v tom věkovém rozpětí 6 let a 8 měsíců, oni jako nebudou mít fotky dětí, zachycené, jak rostou, jak se každou chvilku mění? Za mnou přijďte kdykoliv prostě zatoužíte po fotkách, i když prostě panuje obdobíčko vzdoru. Prostě fotky chcete a já se vynasnažím, aby byly. Váš bojový úkol je nenaléhat na dítě a nevybouchnout, když je první půlhodina kritická. Děti jsou jako počasí, jednou sluníčko, pak hned mráček, nebo prostě déšť a slunce, ale když po nějaké přepršce vykoukne slunce, tak je tam ta vysněná a krásná duha a na konci ní poklad...
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše