Jsem hostem na svatbě...

Aktualizováno: zář 6


Právě jsem dostal pozvánku na svatbu někoho z rodiny a jsem vášnivý fotograf... Už si balím všechny své foto propriety a hurá na to, kdo by jim to přece nafotil...? Raději se zeptejte, zda fotografa náhodou nemají zajištěného. Nebo pokud vás aktivně neoslovili, nemějte jim to za zlé, ale asi jste byl opravdu pozván jen jako host, ne jako hlavní fotograf.


Pokud přece jen neodoláte a ten foťák si prostě za každou cenu berete, tak se chovejte tak, ať nemíříte na každém záběru fotografovi do objektivu, ten člověk, který byl najatý na zdokumentování novomanželů, musí odevzdat hezké a přirozené fotky, kde jsou hlavně oni dva, ne vy při svojí práci v pozadí.


Při obřadu prosím seďte na místech pro hosty a nefoťte, ať už je to na telefon, nebo na foťák, věřte, že pak na fotkách z obřadu je v pozadí místo obličejů svatebčanů jen přehlídka nejnovějších mobilních telefonů... Není také nic příjemného, když si nadšený "fotograf" stoupne u výměny prstýnků fotografovi do cesty a sejme ho, ten pak schytá od novomanželů za to, že tento moment nezachytil. Že vy pak budete machrovat, jak tuto fotku narozdíl od toho "profíka" máte, už ale není k ničemu... Při obřadu, který mnohdy netrvá déle, než 15 minut, není prostor na to, vyhýbat se ještě dalším foto nadšencům.


Když nevlastníte fotoaparát a jen chcete vypadat na fotkách dobře, nehulákejte na fotografa "jo a ať tam nejsem moc tlustý/á..." tak si uvědomte, že jste host, hlavní, kdo musí na fotkách vypadat nejlíp je právě ten pár, jehož den to je. Takže pokud na fotkách chcete vypadat k světu, tak se nešklebte, nešťárejte se v nose, nebo se neškrabte třeba na ehmmm půlkách, či kulkách. Protože mnohdy to jsou z pohledu fotografa ty nejlepší momentky a vy se pak můžete cítit zahanbení a vyčítat fotografovi, že vás takto vyobrazil. Stůjte rovně s hlavou vzpřímenou, to že budete sklánět hlavu, abyste nebyli na fotkách poznat, způsobí jen vznik několika brad nad rámec vaší únosnosti. Když lezete do záběru, tak z něho neutíkejte nahrbení, prostě si fotografa nevšímejte a neupozorňujte na sebe. Chovejte se přirozeně. A věta velmi častá, nefoťte mě, já taky fotím... ááááá co je to za výkřik do tmy. A jak to s tím souvisí? Prostě dál předstírejte uvolněnou konverzaci. Chovejte se jako se chováte bez přítomnosti foťáku. A myslete hlavně na to, že to není váš den, je to den toho krásného páru, jemuž jste stál/a za pozvání.Pokud "taky fotíte" nezpovídejte fotografa, jak má nastavený foťák, on má jinou práci než vám poskytovat soukromý kurz nastavení fotoaparátu.


Užijte si svatební den!

6 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše